Logo návodník

Knihy ze světa Harryho Pottera, které stojí za přečtení

Filmová série Harryho Pottera je již několik let nenávratně pryč. Fanoušky kouzelnického světa alespoň trochu utěšil druhý díl Fantastických zvířat, ale na další filmové pokračování si budou muset minimálně do příštího roku počkat. Pokud patříte mezi velké fanoušky Harryho Pottera, můžete si zkrátit čas u jedné z mnoha knih, které souvisí s touto tématikou.

My vám v našem článku představíme 4 nejlepší knihy, které nejsou součástí původního příběhu, ale měli byste je přečíst.

Fantastická zvířata a kde je najít

Jedná se o učebnici, která vás provede pestrou škálou fantastických zvířat, která se nacházejí ve světě Harryho Pottera. Knížka je dostupná v několika vydání s velice pěknými ilustracemi. Knížka není nijak dlouhá a přečtete ji za jediný večer.

Bajky Barda Beedleho

O těchto bajkách padla zmínka v první polovině posledního dílu filmového zpracování, kdy Ron vyprávěl Příběh tří bratří. V knize na vás čeká celkem pět příběhů, které by mělo znát každé dítě z kouzelnické rodiny. Pohádky vás dokonale vtáhnou do světa kouzelníků. Knihou vás navíc provedou Brumbálovy komentáře, které však mnoho čtenářů shledalo spíš méně zajímavými.

Bestiář Harryho Pottera

Knížka dává možnost nahlédnout do zákulisí natáčení Harryho Pottera. Dozvíte se například, jak se stavěl a fungoval model Baziliška či Aragoga. Kromě toho vás čeká pořádná porce fotografií z natáčení a ilustrací, které vám ukážou, jak různí umělci ztvárnili různá stvoření.

Famfrpál v průběhu věků

Pokud vám přišlo, že famfrpál je ve filmovém zpracování značně zanedbáván, rozhodně sáhněte po této učebnici. Představí vám nejen historický vývoj této hry, ale také se dozvíte něco o vývoji košťat či o slavných týmech, které uspěly na poli tohoto kouzelnického sportu. Nechybějí ani krásné ilustrace, které vás celou knihou budou doprovázet.