Logo návodník

Jak začít používat Twitter

Twitter je systém, který slouží k blogování. Přesněji tedy k mikroblogování, protože maximální počet znaků, které můžete v jednom příspěvku uvést je 140. Původně sloužil hlavně k posílání zpráv z PC, ale nyní v době masového rozšíření Smart Phonů je stále populárnější přispívání na twitter z mobilu.

Dá se říct, že jde o obdobu facebooku pro méně náročné „bloggery“. Oproti facebooku však u twitteru máte k dispozici „pouze“ publikování statusů. Oficiální stránka, kde se můžete zaregistrovat je twitter.com. Registraci provedete na této stránce pomocí tlačítka: „Sign up for Twitter“.

Na rozdíl od facebooku se nežádá o přátelství. Prostě si někoho přidáte, a pokud má příspěvky (posty,tweety) povolené pro všechny, můžete je číst.

Bohužel Twitter zatím nepodporuje Češtinu, takže pokud ho chcete využívat, tak v angličtině. Popravdě je však ovládání tak jednoduché, že se není třeba učit hned anglicky :).

Registrace a používání Twitteru je zdarma.

Slovníček

  • Tweet je to jeden vložený příspěvek uživatele Twitteru. Někdy se používá i jako sloveso. Např.: „tak jsem to tweetnul“, tedy publikoval.
  • Followers (anglicky následovníci) jsou lidé, kteří si vás přidali do sledovaných lidí.
  • Following jsou naopak lidé, které sledujete vy.
  • Username je vaše uživatelské jméno (nick) pod kterým se budete prezentovat.
  • Password je heslo díky kterému se vždy přihlásíte, případně můžete využít Remember me
  • Remember me (Pamatuj si mě) – pokud nechcete vždy zadávat heslo, stačí zaškrtnout u přihlášení toto políčko.

Nic dalšího asi není potřeba.