Logo návodník

5 tipů: Jak na covidovou narozeninovou oslavu

Doba covidová je neúprosná. Už druhým rokem citelně ovlivňuje životy nás všech, a to včetně i těch nejkrásnějších chvil, jako jsou oslavy, svatby, ale třeba i narozeniny. Jak tedy uspořádat narozeninovou oslavu v době covidu? Na co nezapomenout? Co je potřeba všechno zařídit? A hlavně jak to udělat, aby to proběhlo bez problémů?

1. Časový předstih

V prvé řadě je dobré začít plánovat s dostatečným časovým předstihem. Lidé musí s vaší oslavou počítat, a to platí nejen u oslav narozenin, ale i u svateb či jiných ceremonií. Dejte jim proto vědět ideálně měsíc dopředu, ale klidně i více.

2. Místo

Druhým zásadním bodem bude místo, kde oslavu uspořádat. Pokud ji budete pořádat u sebe doma, máte napůl vyhráno. Stačí koupit dostatek občerstvení, nějaké dobré pití a zábava může začít.

Složitější to pro vás bude v případě restaurace. Ač už může být až 200 lidí na vnitřní oslavě, stále je omezené množství lidí u jednoho stolu v restauraci, a to na čtyři. Proto je nejlepší zarezervovat si vlastní soukromý salónek. Tam budete mít klid a soukromí.

3. Počet hostů

Počet hostů je hned třetí důležitou otázkou. Aktuálně může být na společenské akci uvnitř 200 osob, venku až 500. Nepočítáme sice, že byste pořádali narozeninovou oslavu pro tolik lidí, ale pokud přece jen ano, pamatujte, že pokud se oslava bude konat uvnitř, pak na ni může být maximálně 200 lidí.

4. Občerstvení

Předposledním bodem bude občerstvení. Ať už doma nebo s restauraci, je potřeba vymyslet, objednat a připravit nějaké chutné občerstvení. Oblíbenými evergreeny jsou obložené mísy, mini řízečky, sekané, chlebíčky, jednohubky či slané pochoutky.

Pokud si s tím skutečně chcete vyhrát, můžeme doporučit rozličné kanapky, paštiky či pěny.

5. Téma oslavy

Jako poslední bod pro vás bude téma oslavy. V posledních letech je totiž čím dál populárnější vyhlásit oslavu v nějakém tématu, ve kterém následně lidé přijdou nastrojeni.

Oblíbená bývají témata jako Hollywood, VIP, Great Gatsby, Casino, námořnická party, rainbow party, či party v nějaké konkrétní barvě. Ovšem rozhodně nemusíte zůstat stát při zdi a držet se jen oblíbených, tradičních témat. Můžete popustit uzdu fantazii a udělat třeba Pokemón party, zombie party nebo upírskou party.

Covid a oslavy

Před oslavou dejte všem vědět, že by se neměli účastnit, pokud se necítí úplně dobře, nebo jsou dokonce nemocní. Zdraví je přece jen na prvním místě.

Na oslavě doma určitě nemusíte mít roušky ani respirátory, ale v restauraci je potřeba dodržovat platná opatření. Před i po každém jídle si pečlivě umyjte ruce a vždy mějte po ruce dezinfekci.

A nakonec - užijte si to! Je to konečně po delší době nějaké setkání, tak je potřeba si vychutnat každou minutu!