Logo návodník

Jak se dostat do zamrzlého auta?

S našimi triky snadněji, než doposud! I když si sněhová nadílka dává zatím načas, mráz si už pomalu trénuje nejen přízemní mrazíky. Proto, než udeří v celé své síle a kráse, je nejvyšší čas natrénovat, jak se jeho mocí nenechat zaskočit. Podělíme se s vámi o několik triků, jak se dostat do zamrzlého auta tak, abyste do práce ani na schůzku nedojeli pozdě, a dobýváním se do auta nezmrzli sami.

Vyzrajte na mráz prevencí!

Abyste se do auta, proměněného v ledovou kostku, vůbec nemuseli potupně dobývat, zkuste pár fíglů, které zabrání tomu, aby se z auta stala nedobytná pevnost. Stačit vám k tomu špetka času a pomocníci na bázi oleje a silikonu.

V prvním kroku je dobré pomoci oleje na bázi glycerinu či silikonu decentně přetřít gumová těsnění kolem dveří. Ale skutečně jemně tak, aby vám olej nikde nezatekl a neznečistil celé auto či vaše svršky při nastupování či vystupování z auta.

V dalším kroku rozhodně nezapomeňte i na zámky. Abyste nemuseli používat nejrůznější rozmrazovače, stačí použít kapku oleje. Jeho bod tuhnutí vlivem mrazu je velmi nízký a zamrznutí oleje je tedy v našich končinách téměř v nedohlednu. Jedna kapka oleje v zámku tak zabrání jeho zamrznutí, a ošetřit kapkou druhou můžete i západku zámku. Myslete nejen na dveře od řidiče, ale také na zámek motoru a nádrže.

Když zapomenete na prevenci je nutné vyrazit do boje

Pokud se do svého auta nemůžete vlivem zamrzlého zámku, a své zapomnětlivosti na prevenci, dostat, nebojte. Máme pro vás jednoduché fígle, jak i přesto mráz překonat a včas odjet autem kam potřebujete. Ve vašem úsilí vám pomůže nejprověřenější fígl – nahřátý horký klíč. Sirkami či zapalovačem jej nahřejte a vložte do zámku, a to několikrát po sobě. Až se dostatečně nahřeje díky klíči samotný zámek, pak teprve klíčem otočte. Mělo by to jít jako po másle. Použít samozřejmě můžete i chemické odmrazovače, ty vás však už něco stojí, ne vždy fungují, a většinou je stejně řidiči zapomínají v zamrzlém autě.

Pokud zámek funguje, ale dveře jsou doslova mrazem přilepené, nastupuje na řadu další jednoduchý fígl. Zkuste otevřít dveře spolujezdce. Vítr totiž fouká většinou z jedné strany, a tak pokud nejdou otevřít dveře na jedné straně auta, ty na druhé většinou zamrzlé nejsou, a vy do auta můžete ladně vklouznout tudy.